Потоп во Охрид, невиден “град” и невреме го погодија градот (ФОТО)

Невидено невреме со град со големина на лешник го погоди Охрид попладнево.

Очевидци јавуваат за досега невидено невреме кое освен град донесло и силни ветрови.

Фотографии од невремето

SHARE