Јасна Мандиќ, потпретседателка на „Меѓународниот сојуз’ на Боки 13 вечерва е приведена во Кривичниот суд каде ќе треба да дава исказ за предметот „Рекет“ пред судија на претходна постапка, јави „Телма“.

За неа обвинителството бара притвор, додека за другите 3 осомничени во проширената истрага се бараат мерки на претпазливост.

SHARE