Потпретседателот на СДСМ Зекири со совет до ракометарите

“Во иднина повеќе со спорт отколку со политика да се занимаваат спортистите ?
??МК”

Оваа порака веднаш по мечот кој македонските ракометари го загубија против Исланд ја испрати потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири.

Вториот човек во владеачката партија со пораката алудира на изјавата на Столе Стоилов кој рече дека за него не важи Северна туку само Македонија и на знакот за “Обединета Македонија” кој Борко Ристовски го прави на секое пеење на националната химна.

Предходно вториот канал на МТВ на албански јазик го бојкотираше Стоилов нарекувајќи го “играчот со број 5”.

SHARE

5 Коментари

  1. Пуши кур ти најде да кажеш ,гомно едно мрсулаво ,тебе за што те бива за јадење лајна е па продолжи ем ти оди ем ти личи

  2. Професорката Ванковска е крива за поразите на ракометарите. Од кога таа им посака да победуваат (како што рече за инает на Заев), ракометарите ги изгубија сите утакмици после тоа. Ванковска е баксуз и баксуз ќе остане.

  3. Пред неколку дена видов еден коментар на социјалните мрежи од Игор Јанев и не ми беше јасно дали станува збор за шега или мисли озбилно: Македонија ке биде слободна кога НЕМА ДА ИМАМЕ ШИПТАРИ ВО ПАРЛАМЕНТОТ!

Comments are closed.