Повредената актерка Арна Шијак раскажува за вчерашниот инцидент (ВИДЕО)

Актерката Арна Шијак од болничка постела раскажува како била повредена на вчерашните протести на кои полицијата употребила прекумерна сила и нападнала демонстранти кои воопшто не биле насилни.

Шијак ноќеска беше примена во ургентниот центар во клиничката болница во Скопје.

SHARE

Comments are closed.