Прегазен од камион во сопствениот двор


Жител на Сопиште, 52-годишниот Т.К. бил тешко повреден доодека товарал товарно моторно возило во близина на неговата куќа. Во еден момент камионот се придвижило, а Т.К. во обид да го сопре, паднал и со задното тркало бил прегазен.

Утринава, тој со со тешки телесни повреди бил пренесен во Ургентниот центар вокомплексот „Мајка Тереза“.

SHARE