Премиерот честиташе Бадник и Божик на Твитер, веднаш зажали

Нека ни е вековит Бадник, празникот во предвечерието на Божик – Христово рождество.

На овој ден, кога сите патишта водат кон домот, да се собереме во семејствата и исполнети со радост да ја прославиме веста за раѓањето на Христос, Честит Бадник, напиша премиерот Заев на Твитер.

Но реакциите не беа очекувани.

Лидерот на владеачката партија и најмоќниот човек во Македонија за 7 часа доби само 55 лајкови и 9 ретвита од кои по еден од Грк, Бугарин и Британец.

Коментарите на постот на премиерот посебна приказна и причина за сериозна анализа во неговиот ПР тим.

Честитката ја прифатија само двајца луѓе.

Останатите со коментари кои јасно го покажуваат ставот кон премиерот:

“Кај ќе се соберете вие, еден на скијање у Италија, друга на одмор у Куба?!”, пишува еден твитерџија.

“Го*нар! Не ти е срам??? Гледам и во Господ веруваш ама прво македонскиот народ ќе ти суди!!! Глупак!”, одговара друг.

Пораката и сите други реакции меѓу кои има и навредливи коментари на следниот линк

SHARE

2 Коментари

  1. се приклучувам и јас кон честитките!
    квислинг, петтоколонаш, мајмун, идиот, колаборационист, корисен идиот, имбецил, смрдле, предавник….
    кога тогаш ќе одговараш ти и сите околу тебе за сите злодела!

Comments are closed.