Зоран Заев, од завчера премиер на Северна Македонија според изгласаното од 81 пратеник во Собрание, на својот профил на Фејсбук ѝ честита на Македонија (?) за победата над Бахреин на Светското првенство за ракометари.

Во илустрираниот дел од честитката, пак, претседателот на Владата на Северна Македонија порачува „напред Македонија“?!

SHARE

5 Коментари

    • Е тоа „копито муртинско“ по својот газ најмногу го почуствува ВМРО-ДПМНЕ и сите кои беа против него. Се` што тоа „копито муртинско“ рече уште на почетокот на 2015 година пред објавувањето на „бомбите“, се` се оствари онака како што рече.

  1. А како до сега се честиташе победа на Македонија? Ако до сега се честиташе на Република Македонија, сега треба да се честита на Република Северна Македонија.

  2. И уште нешто. Зошто ви пречи тоа што премиерот на Република Северна Македонија и „честитал на Македонија“?

Comments are closed.