Престрелка во Тетово, тројца ранети

Во престрелка што се случила во Тетово, биле повредени три лица.

Повредените, поради серизноста на повредите биле донесени на лекување во државната болница во Скопје, јави А1.он

Како што се дознава двајца од повредените имале повреди во пределот на стомокот, а по лекарска интервенција тие се во стабилна состојба.

Третото лице има повреда во пределот на главата, поради што е хоспитализиран на Клиниката за неврохирургија.

SHARE