Принцот Чарлс конечно ќе стане крал!?

Најстариот син на кралицата Елизабета ќе седне на британскиот трон по шест месеци откако неговата мајка ќе се повлече на нејзиниот 95-ти роденден, предвидува кралскиот биограф.

„Сè уште цврсто верувам дека кога кралицата ќе наполни 95, таа ќе се повлече“, изјави Роберт Џобсон за телевизијата „True Royalty“, објави „Дејли меил“.

Роденденот на кралицата е на 21 април. Таа имаше 27 години кога беше крунисана во февруари. 6, 1952 година, по смртта на нејзиниот татко, кралот Џорџ Шести.

Принцот Чарлс по две недели на 14 ноември ќе наполни 72 години.

SHARE