Професорот Игор Јанев со апел да се поддржи Гордана Сиљановска

Професорот по меѓународно право Игор Јанев кој долги години се занимава со прашањето на името јавно побара поддршка за својата колешка Гордана Сиљановска Давкова.

Јанев кој предава на Институтот за меѓународна политика во Белград и кој се залага името да се реши во системот на Обединетите Нации од македонските граѓани бара да се гласа за Сиљановска.

Предходно дел од медиумите пренесоа изјава на Сиљановска која вели дека е во контакт со водечкиот македонски експерт за Обединетите Нации.

Игор Јанев е роден 1964 година во Белград, Србија.

Докторирал на Правниот факултет во Скопје во 1994 година, а пост-докторски студии завршил во САД (Вашингтон, Шарлотсвил и Медфорд – Харвард) во дисциплините на меѓународната политика и меѓународното право. Член е на неколку престижни меѓународни здруженија за мегународно право и меѓународни односи, мегу кои се ASIL и ACUNS.

Д-р Игор Јанев е и член на Њујоршката академија на науките (NYAS). Од 2000 година Игор Јанев бил вработен во Институтот за политички науки во Белград, а во 2010 година ја добива и највисокота научна титула Научен советник (во ранг на редовен професор на Универзитетот во Белград).

SHARE

42 Коментари

 1. Konacno ! Koljachot na MALI dechinja ne se sokriva pozadi glupi pseudonimi . Sve shto treba da JA ubedi Baba Goca , SEGA i JAVNO da se ZAKOLNE deka se odrekuva od Prespanskiot Dogovor . AJDE DA VIDEME !!!

 2. Nikolce Grozdanovski е тежок психијатријски случај и треба да се игнорира. Тој е сериозно болен!

  • Знаете енглески – Напишете им на овие особи кој им е делегат и како се однесува на Интернет. Педофил кој ги изеба сите македонски дечиња и машки и женски. Престанете да се жалите !
   Gudrun Dorothea Schober
   John Peter Hall
   Inger Lise Kroer
   Ane Margrethe Willi Österberg
   Carla May Blomquist Magnusson
   Carina Irene Elisabeth Sigvardsson
   Nicolai Sebastian Isgaard
   Напишете ги имињата и Гугл ќе ви покаже кои се. Што повеќе пишуваат подобро е.

   Nikolce Grozdanovski
   Storgatan 20 B lgh 1101
   361 30 Emmaboda
   S W E D E N
   Telefoni
   0046733586143
   004647113936

   • Nikolce Grozdanovski ne e od Shvedska tuku od Avstralija. Toj e ludak shto treba da se prati vo zatvorskata ludnica. Momentalno toj e angazhiran od SDSM da pcue i vrega kako bot. So nego zaedno e SDS-bot “еден” koj se javuva od Bihachka. Sovet do Expres.mk e site ovie lica da se blokiraat na sajtot na Expres.mk.

    • Ako NE znaes kade TOJ se naogja , na TVOE mesto bi pogledal vo SVOJATA spalna soba !!!

     • Еден ден ке те фатат N.G., па потоа ке платиш за се педерче умноболно.

   • Ти си едно невоспитано дериште без домашно воспитание и едукација. Индоктриниран си и залуден со СДС пропагандата, наместо да учиш. Мајката не те научила да не пцуеш и не те научи да почитуваш возрасни. Срам да ти е!

 3. Зеав е ТЕЖОК параноик и патолошки лажго со до крај биполарно пореметена личност! ТОЈ ИМА ПОВЕКЕКРАТНА ДВОЈНА И ТРОЈНА ЛИЧНОСТ! НЕМА ЧУВСТВО ЗА ИДЕНТИТЕТ! ТОЈ Е ДИСОЦИЈАТИВНО ПОРЕМЕТЕНА ЛИЧНОСТ СО БИПОЛАРНОСТ! Биполарното растројство е психијатриска состојба дефинирана како повторувачки епизоди на значително нарушување на расположението. Овие нарушувања може да се случат во еден спектрум кој се движи од ослабувачка депресија до незауздана манија. Поединците кои страдаат од биполарно растројство вообичаено искусуваат флуидни состојби на манија, хипоманија или она што се нарекува мешана состојба поврзана со депресивни епизоди. ВО СЕКОЈ МОМЕНТ МЕНУВА МИСЛЕЊЕ И САКА ДА ИЗАЛАЖЕ И КОГА ТОА ТО ПРАВИ МАНИЈАКАЛНО УЖИВА! Така избега и од служење воен рок. Сакаше да биде прогласен за луд.
  Стево ПЕНДАРОВСКИ е тежок психијатриски случај, со манија на следење и тотална параноја! МАНИЈАК! Има илузии дека постојано е следен од странските агенти. НЕМА ПРЕТСТАВА ЗА РЕАЛНОСТ! ИМА ПАТОЛОШКИ СТРАВОВИ! Дијагноза му е параноидни шизофреничар! Народе Македонски биди луд и НЕ гласај за Стево Манијак, патолошки лажго и шизофреник!

 4. Исправка:
  Народе Македонски биди луд и гласај за Стево Манијак, патолошки лажго и шизофреник!

   • Со навреди само докажуваш дека нешто не е во ред со тебе.

     • Е што се силиш на жена манијак? Не дај боже да дојдеш во мк. и да те пронајдам гестапо ке биде хуманитарна орг. шо ке ти направам кукавицо! Надвор од мк. си силен а дома во мк. си млада и се криеш од сенка. Лесно е од странство да се закануваш, ела во мк, пизда ти материна!

    • Do Kumanovskata PROSTITUTKA ! Na 25 6 . vo 6. 45 sletuvam vo Skopje . Ako MI ja donesesh TVOJATA SMRDLIVA — MAJKA da MI go ISPUSHI za DOBRE DOJDE ke TI poklonam 1 000 Evra . Evo TI shansa da zarabotish — JADNIKU !!!

   • А да не си ти тој манијак N.G. педофил педерски? Утре некој на децата, ако ги имаш нешто ке им направи и ти ке мислиш дека Јанев или Иванов ги заколе. Ајде сиктер пизда ти материна!

  • Преку шовинизмот насочен против Албанците (те. расизам), докажуваш дека е најдобро за тебе мајката да те однесе на психијатар, доколку и такви институции имаат воопшто можност да те излечат. За жал мислам дека си изгубен случај.

   • Nikolce Grozdanovski е српски кажано (очигледно тој е србин) умно убогаљен ретард, Ха, ХА, ХА, ХА!

    • JA jesam SRBIJANAC ! JA pa JA Jeremija – prezivam se KRSTICH . Nabijem TE na KARINU , jadni PAPANE !!!

   • Se LAZHESH ! Na Albanci ke TE prodavam za Bizarni Seks . Kako dobar Biznismen TI pruzam dobra shansa 50 / 50 . Barem prodajsija TVOJATA SMRDLIVA za PARI . Poveli KUCHKO !!!

Comments are closed.