Пропаѓа уште еден план на Заев: Од странство дознавме кога ќе има избори

СДСМ и Зоран Заев започнаа кампања со тврдење дека изборите ќе се случат на 21 јуни со или без опозицијата но еден регионален премиер открива дека изборите сепак ќе се случат во јули.

Во пост на Фејсбук косовскиот премиер Албин Курти открива дека изборите во Македонија ќе се случат во јули.

Пред неколку дена како што објавија претседателската и владината прес служба претседателот Пендаровски и техничкиот премиер Спасовски имаа телефонски разговор со својот косовскиот премиер но власта не објави што тие двајца зборувале за датумот за избори.

Сега Курти открива дека изборите ќе се случат во текот на јули со што ако се оствари најавата на добро информирани от косовски премиер пропаѓа уште еден план на Заев.

Ngërçi institucional shfaqet vetëm kur përjashton zgjedhjetSot u bënë dy muaj nga mocioni i mosbesimit. Më 25 mars…

Posted by Albin Kurti on Monday, May 25, 2020

SHARE