Протестен марш на опозицијата до Владата (ВИДЕО ВО ЖИВО)

Опозоциската ВМРО-ДПМНЕ вечерва го одржува вториот протестен марш против политиките на власта. И денеска маршот тргнува од пред седиштето на опозицијата до Владата.

По минатонеделниот говор на лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски денеска на социјалните мрежи најчесто поставувано прашање е дали тој за централно прашање на протестот ќе го постави прашањето за промена на уставното име за кое што на првиот протест зборуваше многу малку.

Линк до видеото

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=292059734985273&id=1915590235379059

SHARE

1 Коментар

  1. Najsktuelno e da postavi prasanje dali site staivtr zelka za da ima rasol za srkanje I zelka za sarma….. najvazen segment od rasolnata strategija e procentot na zasolenoto I nivoto na rasolot za dadenite uslovi I soodvetno na vremenskite uslovi !…..za ostanatoto posle nova godina otkoa ke se otreznete so rasolo a mozebi I nikogas da vi doit a’klo poso prirodno sme si cel zivot piani !

Comments are closed.