Протест во Атина против посетата на Меркел (ВИДЕО)

Кусо време по 19 часот во центарот на Атина имаше обид за протест против посетата на Ангела Меркел.

Иако властите забранија протести за време на дводневната посета на германската кацеларка, група од 300 луѓе излезе на улиците а полицијата одговори со солзавец за да ги растера.

SHARE