Р.И.П. Оливер – Замина авторот на Магдалена и Скалинада

Утринава во 5 часот починал хрватскиот кантавтор Оливер Драгојевиќ.

Великанот на хрватската и југословенската музика не напушти во 71та година точно една година откако му бил дијагностициран рак на бели дробови.

Тажната вест ја објави семејството на Оливер Драгојевиќ кој е автор на некои од најубавите балади на екс ју просторот

SHARE