Ременски во Кривичен како осомничена за „Рекет“

Пратеничката Фросина Ременски, во Кривичен суд ќе се произнесе пред судија на претходна постапка, откако вчера Обвинителството објави дека Ременски, како и неколку други физички лица, се нови осомничени во случајот „Рекет“.

На Ременски најверојатно ќе и биде одземен пасошот, нема да смее да ја напушти државата, а еднаш неделно ќе треба да се јавува во суд.

Денес во судот треба да се појават и таткото на Боки 13, Миле Јовановски, како и неговата асистентка…

Вчера Судот беше на потпретседателката на Меѓународниот сојуз“ на Боки 13, Јасна Мандиќ, ѝ одреди куќен притвор.

SHARE