Република Македонија осамна и на Фејсбук-профилот на министерката Мизрахи

По стапките на министерот за внатрешни работи Наќе Чулев тргна и министерката за труд и социјална политика Рашела Мизрахи, која денеска ја смени насловната фотографија на својот профил на Фејсбук со нова во која фигурира Република Македонија.

SHARE