Ресен без ниту еден заразен од коронавиурус

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во Македонија од почетокот на епидемијата изнесува 1.858, бројката на оздравени пациенти е 1.367, на починати е 110, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 381.

Ресен е единствен град без ниту еден случај заразен со Ковид 19.

SHARE