Ристова – Астеруд: Зошто проф. Силјановска за претседател

Професорката Каролина Ристова Астеруд во интервју за а1он.мк објаснува зошто иако таа политички била активна во СДСМ сега во трката за претседател ја поддржува професорката Гордана Силјановска која што иако граѓански кандидат може да биде поддржана и кандидирана од ВМРО-ДПМНЕ.

Интервјуто на Ристова – Астеруд за a1ON.mk

SHARE

1 Коментар

Comments are closed.