Писателот и режисер Александар Русјаков по денешната кулминација на аферата „Рекет“ објави дека повеќе нема да гледа мафијашки филмови, бидејќи во нив само лажеле…

„Не глеам више мафијашки филмови. Џабе се возбудив околу новиов на Скорсезе, „Ајришмен“. Све да ти лажеле. Пошо еве, сеа у Северџанистан ќе ни докажуваат дека секој прав капо ди тути капи сам си ги тегави куферите пуни кеш. А у тоа филмовите нè лажеа дека куфери тегачи трет ешалон у мафија“, напиша Русјаков на Фејсбук.

SHARE