Обвинителката Вилма Русковска нема да бара полицијата да ги следи Трајко Вељановски и на Љупчо Димовски на кои Собранието не им го одзема имунитетот.

„Ако избегаат Собранието нека му ја мисли“ изјави Русковска во разговор за Телма,

Обвинителката не ги коментира постапките на пратениците.

SHARE

2 Коментари

  1. Ова што го прави Вилма очигледно по нарачка на Хунтата е политичка ИНКВИЗИЦИЈА врз пратениците од опозицијата кои всушност во секоја нормална држава и не би биле опозиција со оглед на победата на последните парламентарни избори. Ова е начин кога покрај државата, ја растурат и ВМРО ДПМНЕ како единствена до тој ден релевантна македонска национална партија. Дополнително преку албанизацијата, неолиберализмот и соросоидите ни ја осудија унитарната држава Македонија на смрт.

    • Весна, да се надеваме дека ти нема да погинеш со тоа што „ни ја осудија унитарната држава Македонија на смрт“. Инаку, би требало да знаеш дека дури сега, со постигнувањето на договорот со Грција, па преку тоа со влегувањето на Македонија во НАТО, нашата држава не само што не е осудена на смрт, туку конечно се зацврсти како држава. Ти драга Весна, очигледно не знаеш дека „победа на избори“, т.е. партија која освоила најмногу гласови, не значи дека таа партија ќе направи влада. Влада во СЕКОЈА НОРМАЛНА ДРЖАВА, формира кандидат на партија или партии кои ИМААТ МНОЗИНСТВО во Собранието, а не онаа партија која освоила најмногу гласови на избори.

Comments are closed.