По одлуката на апелационите судии да ѝ се определи куќен притвор на поранешната шефица на СЈО Катица Јанева, која вечерва беше пренесена во станот на нејзиниот син, обвинителката Вилма Русковска најави дека ќе спроведе финасиска истрага.

Решението за Јанева не сме го добиле, но ние дадовме негативно мислење. За советот што ја донесе одлуката за куѓен притвор, че отвориме финансиска истрага. Со вакви судии нема во ЕУ„“ изјави Русковска за „А1Он“, разочарана од одлуката.

SHARE