Само еден лидер на Албанците во Македонија упати порака за Илинден?

Од сите албански политички лидери во Македонија само еден упати порака за празникот Илинден.

Пораката на единствениот лидер на Албанците во Македонија кој не го заборави Илинден, Али Ахмети, се однесува на начинот на владеењето на Кришевската Република.

Во пораката Ахмети вели дека еднаквоста на одлучувањето треба да биде пример по кој и сега треба да функционира Макеоднија како што тоа било решено со Охридскиот договор.

Kryengritja e 2 gushtit dhe Republika e Krushevës, të cilën po e shënojmë sot, duhet të studiohet shumë më tepër nga…

Posted by Ali Ahmeti on Sunday, August 2, 2020

Лидерот на Алијанса за Албанците Зијадин Села не го честиташе Илинден но на големиот празник најде време да побара 20 % пониски цени на струјата.

MEPSO dhe ELEM të heqin dorë nga shtrenjtimi i energjisë elektrike, çmimi të lirohet për 20%Fatkeqësisht edhe në kohë…

Posted by Ziadin Sela on Sunday, August 2, 2020

C

Лидерот на Алтернатива Африм Гаши три дена по Бајрам не најде време за честитка за Илинден.

Bajrami i Vogël vjen përmes madhështisë së kurbanit si simbol i sakrificës dhe gatishmërisë për të sakrifikuar gjërat më…

Posted by Afrim Gashi on Thursday, July 30, 2020

И лидерот на ДПА Мендух Тачи по Бајрам немаше желба за честитка за Илинден.

Të nderuar besimtarë të fesë islame,Kurban Bajrami është festë e solidaritetit, moralit dhe respektit, andaj uroj që…

Posted by Menduh Thaçi – Faqja Zyrtare on Friday, July 31, 2020

Честитка за Илинден во лично име не упати ниту потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири кој за Курбан Бајрам не заборавил да честита.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10160472920359466&id=789364465&sfnsn=scwspmo&extid=YiLONkSce7Wg0qDD

Лидерот на Беса Касами исто така заборави да го честита Илинден.

Што порача партнерот на Заев и СДСМ, Билал Касами за Илинден?

SHARE