Самсоненко не дава крај за Вардар, оди на трета европска титула

Сопственикот на Вардар, Сергеј Самсоненко, останува со тимот за да ја освои и третата титула со својот клуб.

По новиот европски трофеј, рускиот бизнисмен за Gol.mk вели дека сега размислува како до трета титула во Лигата на шампионите!

„Зошто сте зборуваат за некој крај? Она што е важно сега е дека освоивме две европски титули од можни три. Уште сега треба да работиме на трета титула. Јас секогаш верувам во титули. Јас секогаш верувам во титули“, изјавил Самсоненко за порталот Гол.мк кој утре објавува подолг разговор со Самсоненко.

Повеќе на гол.мк

SHARE