СДК: Лиле Стефанова повикана на распит

Обвинителката која го води предметот „Империја“ на СЈО , Лиле Стефанова е повикана на сослучување од Обвинителството за организиран криминал, дознава порталот СакамДаКажам.

Поканата на Стефанова ѝдоаѓа по вчерашна изјава на Стефанова дека ѝ бил вршен притисок врз истрагата.

Следна на сослушување ќе биде повикана и Специјалната обвинителка Катица Јанева, еофицијално дознава порталот.

SHARE