По објавената бомба во која може да се слушне лидерот на СДСМ Зоран Заев како говори за предмети на СЈО, се огласи СДСМ, од каде велат дека објавените аудио-разговори само потврдуваат дека СДСМ и Заев постојано барале начини, решенија и правни механизми за целосна реформа на правосудството.

„СДСМ, претседателот Заев постојано се бореа за обезбедување на двотретитинско мнозинство во Собранието со што денес, предметите на Специјалното јавно обвинителство продолжуваат иако тоа веќе не постои“, велат социјалдемократите, пренесува „Фокус“.

SHARE