СДСМ: Заев сам си плати за посетата кај Вартоломеј

По критиките од ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ со објаснување дека лидерот на партијата Зоран Заев бил поканет од Вселенскиот Патријарх Вартоломеј додека тој бил премиер на Република Северна Македонија, а додека се договарала нејзината реализација, Оливер Спасовски бил избран за премиер во техничката Влада.

„Сите трошоци за патувањето со комерцијален лет, сите трошоци за сместувањето беа подмирени лично од претседателот Заев, нешто што беше незамисливо за време на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ“, соопштија од владејачката партија, пренесе РСЕ.

SHARE