Се подготвуваат ли САД за војна со Иран!?

Висок американски претставник од Министерсатвото за одбрана му претставил план на  претседателот Доналд Трамп, кој предвидува испраќање до 120.000 војници на Блискиот Исток во случај Иран да ги загрози американските интереси во тој регион или доколку ескалира иранското производство на нуклеарно оружје, објави Њујорк Тајмс. Цитирајќи неименувани претставници на администрацијата, „Тајмс“ пишува дека планот, според … Continue reading Се подготвуваат ли САД за војна со Иран!?