Сеад Кочан спроведен во Идризово

Доцна синоќа, Кривичниот суд издаде налог а полицијата го спроведе бизнисменот Сеад Кочан на издржување на затворска казна во траење од 4 години и 8 месеци во КПД Идризово.

Кочан бил спроведен директно од приватната болница од каде што сопственикот на „Трансмет“ по трет пат преку барање до судот се обиде да го одложи издржувањето на казната за случајот „Труст“ на СЈО.

SHARE