Седум починати, 89 новозаразени со коронавирус

Во изминативе 24 часа се регистрирани нови 89 заразени со коронавирус, како и седум починати, дознава „Фокус“.

Министерот за здравство Венко Филипче во 15 часот ќе одржи прес конференција, на која се очекува да ги образложи алармантните бројки кои се во пораст но и какви мерки ќе бидат преземени.

SHARE