Шампионите создадоа услови, Партизанска ја чека Вардарката да трча гола

Скопјани со нетрпение ја очекуваат девојката која вети дека ќе трча гола ако Вардар стане шампион на Европа.

Еден од најпопуларните ликови во твитер заедницата и фан на Столе и другарите, скопјанката со профилно име Ле Моник вчера вети дека ако Вардар вечерва стане шампион на Европа ќе трча гола по булеварот Партизански одреди.

Голем број нејзини и фанови на Вардар веќе се подготвуваат за спектаклот, досега невиден во главниот град на Македонија.

Според најавата почетна точка на трчањето на Ле Моник “како од мајка родена” треба биде трговскиот центар “Сити Мол” Сити мол.а финишот е на плоштадот Македонија.

Најавата за нудистичка прослава на победата на Вардар испровоцира стотици коментари на социјалните мрежи

Скопјанка ќе трча гола по Партизанска ако победи Вардар

SHARE