Шеќеринска похрабра од шефот Заев, оди на дуел со Николовски

За разлика од нејзиниот шеф во владата Заев вицепремиерката и министер за одбрана Шеќеринска не се плаши од својот пандан во ВМРО – ДПМНЕ.

Откако лидерот на СДСМ и претседател на Владата, Зоран Заев, избегна ТВ дуел со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва ќе се соочат ставовите на високи функционери на двете партии. Во емисијата 360° на Телевизија Алсат Телевизија, каде домаќин е Васко Попетрески, на маса ќе седнат потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски и заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска.

Шеќеринска и Николовски и пред неколку месеци имаа интересна дебата на МТВ.

SHARE

Comments are closed.