Шкендија на МТВ, а нема пренос од Македонија и од европскиот ракометен првак Вардар?!

Најавата на Македонска телевизија за директен пренос од натпреварот меѓу Шкендија и Тотенхем од квалификациите за Лига Европа предизвика лавина реакции меѓу љубителите на спортот во Македонија, од која се издвојува оваа на „СкопјанецоТ“ на Твитер:

SHARE