Шокантни снимки од хаосот во Белорусија по наместените избори (ВИДЕО)

Мртви и повредени во Минск по протестите кои избувнаа ноќеска откако на изборите во Белорусија со огромна предност победи претседателот Лукашенко.

Во инцидентите во кои се користат гумени куршуми и солзавец едно лице беше прегазено со камион а повеќе граѓани на Минск се повредени во пресметките со специјалните сили на белоруското МВР.

SHARE