Што велеше премиерот за натписот на зградата на владата (ВИДЕО)

„Многу е важно дома да не бидеме обезличени, да не бидеме обесчестени.

Кога влегувавте во оваа Влада, таму пишува Влада на Република Македонија, да не мораме тоа да го смениме“.

Ова го изјави премиерот Зоран Заев во интервју за бугарската bTV, минатата година додека траеја преговорите со Грција околу изнаоѓање заедничко прифатливо – како што милуваа да речат политичарите – решение за името на земјата.

SHARE

23 Коментари

 1. БЕШЕ ЕДНА ПРИКАСКА/АНЕГДОТА ЗА РАСИПАНА МАЈКА И МЛАДО ДЕВОЈЧЕ, ЌЕРКА.
  СЕМЕЈСТВОТО НЕМАЛО ПАРИ И МАЈКАТА РЕШИЛА ЌЕРКАТА ДА СЕ ПРОСТИТУИРА!
  ТАТКОТО НА ОВА ДЕВОЈЧЕ РЕЧЕ: НЕМА НИКОГАШ ЌЕРКА МИ ТАКВО НЕШТО ДА ПОЧНЕ, А КАМОЛИ ДА СЕ НАУЧИ ДА ГО ПРАВИ, ЌЕРКА МИ Е ПОШТЕНО ЧЕДО, НЕРАСИПАНО.
  РАСИПАНА МАЈКА МУ ОДГОВАРА НА МАЖОТ:
  НЕМАЈ ГАЈЛЕ СО ВРЕМЕ ЌЕ СЕ СВИКНЕ НА ОВА!!!
  хахаха, БЕЗ КОМЕНТАР!
  ЗАКЛУЧОК ОД ОВАА ПРИКАСКА СЕКОЈ НЕКА НАПРАВИ ЗА СЕБЕ.
  Одговор

 2. Абе глупав еден. Таткото во твојава приказна не се секирал дека ќерка му нема да се “свикне“ на проституцијата, па жена му го утешила дека ќе се свикне. Тој не сакал ќерка му да почне, а камо ли да СЕ НАУЧИ да се проституира. Едно е ДА СЕ НАУЧИ нешто да прави, а друго е ДА СЕ СВИКНЕ нешто да прави. Некој може да се научи нешто да прави, но да не се свикне на тоа што го прави, тоа да го прави со сила, без сакање. Глупава приказна како и ти што си глупав.

  • Идиоту, ова е народна приказна! НЕПИСМЕНИ!
   ОДИ ВО НЕКОЈА ЛУДНИЦА!

   • Јебала те народна приказна. Народот не е толку глупав да прави вакви глупави приказни. Вакви глупави приказни прават само глупави поединци.

    • Никој не ти брани тебе ЕДЕН лично да се проституираш, но ти и твојата СДС извршивте дело ПРОСТИТУЦИЈА СО НАЦИОНАЛНИОТ ИДЕНТИТЕТ!

     СЕ РАБОТИ ЗА ПРОСТИТУИРАЊЕ НА ДРЖАВА МАКЕДОНИЈА!

     ЗА ОВО ДЕЛО ЕДЕН ДЕН ЌЕ МОРА ДА ОДГОВАРАТЕ!

    • ПА АКО СЕ ТИ Е ЕДНО, ПУШТИ ЈА ТИ ТВОЈАТА КЕРКА ВО ПРОСТИТУЦИЈА!

    • ЕДЕН, тупав, глупав, ти не си разбрал дека приказната е за ТЕБЕ, те. ти мајмун си курва!

 3. Инаку, за да има некаква логика приказнава, требало жената на својот маж да му рече дека ТОЈ со време ЌЕ СЕ СВИКНЕ на тоа што ќерка му ќе се проституира, иако сега е против. Глупав Иван.

  • Ајде, Вие СЕВЕРЏАНИ Одамна се Проституира те, па и Македонија ја изложивте на ДРЖАВНА ПРОСТИТУЦИЈА!

  • Да б Еден ти и другите северџани си свикнавте веќе. Па за подобро и побрзо свикнување си купивте лубриканти и тоа во индустриски количини.

 4. СЕ РАБОТИ ЗА ПРОСТИТУИРАЊЕ НА ДРЖАВА МАКЕДОНИЈА, КАКО СУБЈЕКТ!

  ПРОСТИТУЦИЈА СО НАЦИОНАЛНИОТ ИДЕНТИТЕТ!

  ПРЕДМЕТОТ НА ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР Е ЗАБРАНЕТ! ПРЕДМЕТ Е: ПРОСТИТУЦИЈА СО НАЦИОНАЛНИОТ ИДЕНТИТЕТ!

  ПРЕДМЕТОТ НА ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР Е ЗАБРАНЕТ И СО МЕЃУНАРОДНОТО И СО ДОМАШНОТО ПРАВО!

  ПРЕДМЕТОТ НА ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР Е ПРОСТИТУЦИЈА, ДЕЛО ПРОТИВНО НА ЈАВЕН МОРАЛ!

 5. Nemoj da ga vreqash jedan . jedan nije kurva .ja ga jebem bez pare.dosao je zivot za jedan qe mu idem u kuqu na kuqnu terapije sve qe gi

 6. Shto se prepirate gjabe, bitno e shto reche zz, a ne shto napravi. Narodot poveruva, a sega kriv ni e (B)eden, zashto ne gi razbira prikaskite. Koga zz kazhuvashe prikaski site bleeja vo nego, mislejk’i chovekot e poln so makedonshtina, zashto pa koj drug bi se kolnel vo deca deka nema da go smeni ustavot, ako navistina ne go misli istoto. Bashka, toj disheshe chist vozduh, a nam ni donese otrov. Severgjani i shareni, sakavte, sega gledajte i uzhivajte. A istoto vazhi i za bandata-predavnici shto prebega od VMRO-DPMNE.

 7. ОВА НЕ Е ОБИЧНА ПРОСТИТУЦИЈА, КАДЕ ПРОСТИТУКАТА ЗАТАБОТУВА (ОД НАТО, трампа за идентитетот), ОВА Е СПЕЦИЈАЛНА ПРОСТИТУЦИЈА ВО КОЈА КУРВАТА (Р. Македонија) Е НА ЗАГУБА!! ИМЕНО, ТРЕБА ДА ПЛАЌА 1, 2. МИЛИОНИ ЕВРА за ебење!
  ПРОСТИТУТКАТА Е ИЗЛАЖАНА! (СЕ ЈЕБЕШ ЗА ЏАБА!).
  ПРОСТИТУТКА(Р. Македонија)-РАДОДАЈКА!

 8. ТОЈ „ЕДЕН”, НЕКА ЈА ПУШТИ КЕРКА МУ ВО ПРОСТИТУЦИЈА, АКО СЕ МУ Е ЕДНО!

Comments are closed.