Што зборуваше Заев на 30 април годинава

Во тек на претседателската кампања, на 30 април на митинг одржан во Општина Илинден, премиерот Зоран Заев информирташе дека доаѓа директно од Берлин, каде што имал успешни состаноци со германската канцеларка Ангела Меркел и францускиот претседател Емануел Макрон и дека Македонија ќе добие датум за преговори.

SHARE