Шверцувал мигранти во „ауди 8“ – уапсен во Карпош

Полициски службеници од СВР Скопје вчера го лишиле од слобода Б.И.(37) од Скопје, поради шверц со мигранти.

Б.И. претходно, во близина на бензинска пумпа на автопатот Табановце – Куманово, со патничко моторно возило „ауди А8“, со скопски регистарски ознаки, превезувал 12 лица мигранти од Авганистан, а при обид да биде запрен, го напуштил местото на настанот.

SHARE