Силјановска беше кај Блерим Река на кафе

Претседателскиот кандидат Блерим Река реши да се дружи со противкандидатите Силјановска и Пендаровски и надвор од телевизиските дуели.

„Денес штабот Река го посети кандидатот на ВМРО Проф. Гордана Силјановска Давкова. Се надеваме овие денови штабот да го посети и кандидатот на СДСМ, Проф. Стево Пендаровски. Све со цел да покажаме желба до крај за фер и демократска кампања“, напиша професорот Блерим река на фејсбук каде постираше и фоткаод средбата.

SHARE