Силјановска утре започнува важна етапа во кандидатурата (ВИДЕО)

Заедно со вас од утре започнуваме важна етапа во битката да ја вратиме Македонија во нормала, напиша попладнево на својот Фејсбук профил професорката Гордана Силјановска Давкова по повод почетокот на собирањето на потписи од граѓаните за официјализирање на кандидатурата пред Државната Изборна Комисија.

За да може да биде дел од изборната трка професорката мора да добие најмалку 10 илјади потписи од граѓаните.

„Ви благодарам за подршката“ им порача на нејзините симпатизери Силјановска и ги повика утре во подрачните единици на ДИК да го дадат нивниот потпис за нејзината кандидатура.

SHARE

3 Коментари

  1. Се додека не се примени стратегијата на професорот Игор Јанев ништо нема да може да се направи со Името!!!

  2. СИЉАНОВСКА Е ВО РЕД КАНДИДАТ АКО ГИ ПРИФАТИ ЈАВНО ПОЛИТИКИТЕ И СТРАТЕГИЈАТА НА ИГОР ЈАНЕВ ОДНОСНО ВЕДНАШ РАСКИНУВАЊЕ НА ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР И ПРЕД УСТАВНИТЕ ПРОМЕНИ! НЕКА СИЉАНОВСКА ЈАВНО ПОДДРЖИ ИГОР ЈАНЕВ!

Comments are closed.