Силјановска за Шекеринска: И со знаме на УЧК ќе се завитка само да наниже уште една функција

Пратеничката Гордана Силјановска Давкова се придружи кон реакциите за отсуството на министерката за одбрана Радмила Шекеринска од одбележувањето на 19-годишнината од загинувањето на десеттемина резервисти на АРМ во заседа од ОВК кај Карпалак во 2001 година.

SHARE