Силјановска: Заборавија што зборуваа за името, јазикот, Уставот (ВИДЕО)

„Страдаат од ‘заевизам’, менуваат ставови и никој не може сериозно да ги сфати, сега почнаа да нè срамат на меѓународна сцена, како за ‘традициите’ на холокаустот“, вели кандидатката за претседател, Гордана Силјановска Давкова.

„Јас сум сериозен меѓународен експерт, и на Обединети нации и на ОБСЕ, и на Совет на Европа. Имам и интегритет и почитување.

Тие немаат ни знаење, ни умешност, ниту се држат до збор. Следните избори се референдум против ‘заевизмот’. За да ги поразиме овие дилетанти ширете ги моите ставови во средби со ваши пријатели и познаници, затоа што нам ни треба веднаш“, порача таа, пренесува „Курир“.

На видеото подолу нејзиното мислење за ставовите на Никола Димитров и Стево Пендаровски:

SHARE

8 Коментари

  • Jas sum EDEN ili Nikola. Jas sum samo kukavica. Izbegav od ludnica! Se izvinuvam, kako i mojot idol menuvam chesto mislenje! Ke se vratam vo ludnica! MNOGU SE PLASHAM! I

   • И јас сум болен и луд, па не се лекувам! Ајде сиктер! И пуши кур!

   • Poshto izgleda mnogu sakas da bides JAS , ke TI dozvolam . Samo NEMOJ da zaboravas deka pored MOETO ime ke moras da go upotrebuvas i mojot Penis !!!

    • Болен сум психијатријски. Постојано менувам мислење. не земајте озбилно што пишувам. Луд сум и имам мал пенис. Признавам кукавица сум и работам за Заев и Грција. Избегав од лудница. Утре пак се враќам во лудница. Следното што ке напишам нема да биде точно. Менувам идентитети. ДА ЖИВЕЕ МОЈОТ ШЕФ ЗАЕВ!

 1. Ma kakvi ON koi i samite ne gi pocituvaat pravilata vrz koi se osnovani i upravuvani od najgolemite moknici po oruzje, ON ne se sprotivstavija na neprimanjeto na Repuglika Makedonija (makedoncite) kako polnopravni clenki, niti go sankcioniraa Nimic za negovata uloga za unistuvanje na drzavata. OBSE – pottiknuvaci i kontrolori na krizi, sovetot na EU misles, oti i nie sme del od Evropa ali ne vo toj sovet na EU koj gi sovetuva svoite dzukeli na ne ne imenuvaat po nikakva osnova, lugje ne nasednuvajte na takvi lagi od (posrednici) i “avtoriteti” vo nekoi belosvetski duvla od koi AIR ne sme videle. Nikoj nema nisto da sredi a posebno Siljanovska…… koja pocna da se sluzi so lizavcinja.

Comments are closed.