Огромна експлозија во близина на аеродромот во Болоња во Италија била предизвикана од несреќа на автопатот, сопшти полицијата, откако снимките и видео станаа ударна вест на светските медиуми.

На видео снимките од местото на настанот се гледаат огромни столбови чад што се креваат по експлозијата.

Неколку корисници на социјални медиуми споделија снимки од масивната експлозија.

Причината за несреќата на автопатот се уште не е позната и во моментов нема информации за жртвите.

 

blob:https://twitter.com/ef708bc0-21ce-43ab-b1cf-41fd1647f943

 

SHARE