СЈО уценувало новинар “да пропее” за да биде ослободен (ВИДЕО)

Шефицата на СЈО Катица Јанева во присуство на неколку сведоци го уценувал новинарот Драган Павловиќ Латас да даде информации за тројца членови на ВМРО-ДПМНЕ во замена за повлекување на обвинение против него.

Ова вчера го откри новинарот во емисијата “Што не е јасно” на Алфа ТВ со Горан Момироски.

Откако Латас одбил да сведочи тој добил уште едно обвинение.

За едно од обвиненијата сега се чека одлука на апелациониот суд откако првостепениот суд не најде вина кај новинарот.

Интервјуто со Латас на линкот во продолжение

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=161108588548143&id=280284355399866&sfnsn=mo&d=n&vh=e

SHARE