Снег во Црна Гора (ФОТО)

Во северниот дел на Црна Гора денеска падна снег, и тоа во Беране, Андријевица, Плав и Жабњак.

На Жабљак и утрово паѓа снег, а температурата во градот во седум часот изнесувала нула степени, јавија локалните медиуми.

Во наредните денови се очекува нестабилно време со врнежи, додека, според проценките на метеоролозите, стабилизација на времето и пораст на температурите ќе има во петок.

SHARE