Со „БМВ“ во полициско „Јети“ – двајца полицајци повредени


Двајца полицајци биле повредени во сообраќајка што се случи денеска во скопската населба Радишани откако автомобил „БМВ“ удрил во полициското возило „Шкода Јети“.

Од ударот полициското „Јети“ било исфрлено од патот, а полициските службеници, како и возачот на „БМВ“-то се повредени, јави порталот Алсат М.

SHARE