Солзи на финалето Реал – Ливерпул, машки најтешки

Двајца фудбалери во првото полувреме на финалето на фудбалската луга на шампиони пуштија солзи.

Најпрвин се расплака напаѓалот на Ливерпул Мохамед Салах кој го повреди рамото откако бешен фаулиран грубо од Рамос.

Веднаш потоа и Карвахал од тимот на Реал Мадрид се повреди и не можеше да ги запре солзите на излегување од стадионот.

За разлика од Карвахал, Салах е далеку најважниот играч во тимот на Ливерпул.

SHARE