Советникот на ДУИ во Охрид пак нападна, сега новинар на А1он: Која дивоградба, пи*ка ти матер

Советникот на ДУИ во советот на општина Охрид Нефи Усеини повторно нападна вербално.

Откако пред еден месец нападна инспектори кои дошле да ја запрат нелегалната градба тој денеска со напад врз новинар на А1он кој барал изјава за покривот на објект на кој има забрана за градежни работи.

Моќникот на ДУИ кој според охридските медиуми ја обезбедил победата на кандидатот на СДСМ во овој град се уште никој не го гони за нападот врз инспекторките иако досега имаше доволно време предметот да биде обработен од полицијата и Јавното обвинителство.

Извор и фото а1он.мк

Линк до целата информација на а1он овде

SHARE