Спречен обид за објавување нова “Бомба” во Собранието (ВИДЕО)

Спречен обид за објава на нова бомба во која е инволвиран лидерот на СДСМ Заев.

На дебатата во Собранието за Законот за ЈО прв се јави пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски кој што сакаше да пушти „бомба“ за вмешаност на Заев во случајот „Рекет“.

Бидот беше спречен од спикерот Талат Џафери.

„Тука не е место за пуштање на вакви материјали. Има институции каде може да пријавите“, рече Џафери.

SHARE