Српската премиерка и партнерката добија син

Милица Ѓурѓиќ,  партнерката  на српската премиерка, Ана Брнабиќ, , вчера роди син на една од белградските клиники, објавија медиуми.

Милица Ѓурѓиќ родила момче, а по породувањето поминало во најдобар ред, дознава “Блиц“ кабинетот на премиерот Брнабиќ.

Според пишувањето на медиумите, детето добило име – Игор.

SHARE