Андов се сврте против Заев: Организираниот криминал не може без власта и МВР (ВИДЕО)

Првиот спикер на Собранието во независна Македонија Стојан Андов ја обвинува владата на Илинденска за постоењето на организираниот криминал во земјава.

Ако владата, МВР и другите институции реагираат соодветно нема да има организиран криминал, изјави Стојан Андов во новото издание на емисијата “Што не е Јасно” на Алфа ТВ со Горан Момироски.

Андов во емисијата зборува и за случајот рекет, за односите со Бугарија и Грција и очекувањата од самитот на ЕУ закажан за идната недела.

Видеото на овој линк

https://m.facebook.com/AlfaTV.mk/videos/3507165292832237/?sfnsn=mo&d=n&vh=e

SHARE