Тачи откри „иранска врска“ кај една партија на Албанците

Лидерот на ДПА Мендух Тачи во синоќешното гостување во емисијата „КликПлус“ на ТВ21 изјави дека Алтернатива на Африм Гаши се финансира од сомнителни извори, „нешто од Турција, нешто од Иран“.

„Снализирајте ги прстените кои ги носат луѓето во Алтернатива. Тие се како прстенот на убиениот Касим Сулејмани од Иран“, вели Тачи кој што напомена дека држаата е нема во односот на начинот на финансирање на Алтернатива.

Извор: Плусинфо

SHARE